üye ol Şifre Hatırlat
Ebced Hesabı
Ebced Hesabı
HARAM YOLDAN TEDAVI
HARAM YOLDAN TEDAVI
GÖZ (NAZAR) DEĞMESİNDEKİ TEDAVİ USULÜ
GÖZ (NAZAR) DEĞMESİNDEKİ TEDAVİ USULÜ
Siyanik tedavisi icin tavsiye
Siyanik tedavisi icin tavsiye
takvim 04.05.2015 Pazartesi 12:16
kategoriler GÜNCEL KONULAR
okuma sayısı Bu Habere 1 Yorum Yapıldı
ziyaret sayısı Bu Haber 10882 Defa Okunmuştur
facebook twitter
Vesvese
yazı küçükyazı büyük

Vesvese ( Evham )


Vesvese, psikolojik ve fizyolojik rahatsızlıklara dair...

Vesvese
Eğer vesvese olağan bir vesveseyse, zikirler yoluyla kolayca giderilebilir. Ama durum bir hastalık oluşturacak düzeydeyse, bunun beraberinde rukye ve hissi tedavi (bitkisel ilaçlar) de uygulanmalıdır.
Bu durumda yapılması gereken şeylerden birisi de kalp bölgesini önden ve arkadan okunmuş yağ ile yağlamaktır.

Psikolojik Tedavi
Tıp doktorları ne yazık ki, şeytanların insanlar üzerindeki etkilerini ve zararlarını itiraf etmemekteler.
Öyleyse birden bire ya da belli bir süreç sonunda ruhsal rahatsızlıklar hisseden kimse doktora gitmeli midir?
Hayır, böyle bir durumda kişinin ilk yapması gereken şey hemen Allah‟a yönelerek kendi kendini tedaviye başlaması, durumu ağırlaşacak olursa da rukye yapan birine başvurmasıdır.
Zira psikiyatristlerin tedavi ettikleri hastalıkların büyük çoğunluğu şeytanlardan kaynaklanan hastalıklardır ve onlar zaten bunu kabul etmedikleri için hastalığın gerçek nedenini değil, sadece belirtilerini tedavi işiyle uğraşırlar. Bu tür tedaviler sonucunda ilaç bağımlısı olmuş ruh hastaları ikinci bir musibetle müptela olmuşlar demektir.
Psikolojik bir sorunun kaynağını tam olarak tespit etmek zordur. Böyle bir sorun şeytanın etkisi, hastayı korkutması, endişeye düşürmesi, uykusuz bırakması ve depresyona sokmasıyla gitgide büyür. Psikolojik hastalıklar, büyü ve nazar gibi sebeplerden doğan ruhsal hastalıklara nispetle çok azdır. Pek çok bedensel hastalığın sebebi de şeytanlardır.

Ümmetin yarısından fazlasının ölümü nazar sonucudur ama çoğunluk bu gerçeğin farkında değildir.
Kavramamız gereken nokta şudur: Çağdaş tıp kuşkusuz yararlıdır ve herkes ona muhtaçtır. Günümüz tıbbı, halk tababetinin bir uzantısı ve geliştirilmiş halidir. Dolayısıyla çağdaş tıbbın her alanından faydalanmak güzeldir. Ancak bir Müslümanın hastalıkların gerçek nedenlerini görmezlikten gelmesi doğru olmaz. Özellikle de çağdaş tıbbın, gerisinde yatan nedenleri tespit edemediği durumlarda, bu nedenleri bilebilen hasta şifaya kavuşacaktır.

Pek çok kan, lenf, sinir, tiroit, hormon, damar hastalıkları ile genel olarak bağışıklık sistemi ile ilgili hastalıklar, mikrobik ve virütik hastalıkların gerisinde şeytanlar yatar. Bu tür hastalıklardan sadece küçük bir kısmı sebebi açık olarak bilinebilir hastalıklardır. Kısırlık, tansiyon ve yaşlanmayla ilişkili olmayan şeker hastalıklarının çoğunluğunun nedeni de yine şeytanlardır.
Aynı şekilde, sebebi belli olmayan çarpıntı ve yüksek nabız atışı gibi kalp rahatsızlıklarının gerisinde şeytanlar vardır.

Aniden ortaya çıkan pek çok hastalıkta, şeytan bağışıklık sisteminin zayıfladığı anı gözler. Sürpriz bir biçimde hastalık ortaya çıkar ve akıl almaz bir hızla ilerler.
Bir hastalık anında hastanın her iki yönde tedaviden yani hem tıbbi hem de rukye yoluyla tedaviden yararlanması hikmete uygun düşecektir. Ama böyle bir durumda temel sebebi ortadan kaldırmaya yönelik tedavinin ağırlıklı olması gerekir. Ayrıca kanser tedavisindeki kimyevi ilaçlarla rukyeyi bir arada uygulamak gibi, uyumsuz iki şeyi bir araya getirmemek gerekir. Kimyasal tedaviyle rukye asla bir arada uygulanmamalıdır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta da, psikolojik tedavinin rukyeden daha ağırlıklı olmamasıdır.

Bazı büyü ve çarpma durumlarında etki dışarıdan olur ve çoğunlukla insanda zaten var olan karînin zorla kullanılması yoluyla olur.

Bazı kanserler nazar sonucunda oluşur ve görevi içerideki karîn üstlenir. Bu tür çoğunlukla ya küçük yaşlarda ya da yaşlılarda görülür.

Bakara Suresi‟nin ilk otuz ayeti, büyü ile ilgili ayetler, Yâ Sîn Suresi, dualar, sığınmalar, meyankökü ve sedef otu yağı cini yenik düşürecektir.

Ebu Yusuf ez-Zehrânî

Etiketler:   Vesvese   Evham   musallat 
yorum yaz
Akyazı Gündem Haberleri BAŞLIKLAR
UZMANLAR
Akyazı YazarlarıAkyazı Yazarları
Akyazı Anketleri
Anket
Sizce hangi yol dogru ? (01/12/2016)
 • Kuran Terapisi (557)
 • Havas Ilmi (26)
 • Bioenerji (14)
 • Cinciler (15)
 • Akyazı Ziyaret Edenler
  Online Ziyaretci
  
  Kuranla Şifa Rukye / Sitemizdeki içerikler izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.
  Handy Reparatur Hannover  |  Rukye Almanya  |  Hacamat Almanya  |  Kauçuk  |  Plastik  |  Bitkisel Yağlar